Informace ředitelství školy

Vážení rodiče,

protože chápeme náročnost úvodu školní docházky a zároveň nás situace nutí k připravenosti k přechodu na distanční výuku, rozhodli jsme se uspořádat školení pro rodiče prvňáčků v používání Google Classroom. Tyto aplikace využíváme nejen při distanční výuce, ale účet, který je žákovi vytvořen, ho provází po celou dobu školní docházky. V té úvodní fázi ale jak my, tak především Vaše dítě potřebuje součinnost rodiče.


Dostali jste uživatelská jména (dnes byla vlepena do notýsků na první stránku) (xjmeno.prijmeni@student.donovalskazs.cz) a heslo k úvodnímu přihlášení do Google účtu (je nutné ho po prvním přihlášení změnit - doporučujeme vybrat heslo, které si zapamatují děti - např. oblíbené zvířátko a číslo, jako třeba "opice2015" ap.) Heslo by mělo mít alespoň 8 znaků.

Informace a návody k přihlášení do účtu můžete najít na webových stránkách ZŠ Donovalská v sekci škola => FAQ a návody


Pokud si ale nejste jisti nebo potřebujete poradit, neváhejte se zapsat na jeden ze 4 termínů večerních školení - (21., 22., 23. a 29.9.) - přihlášení k nim najdete na stejné adrese, jako přihlášení do kroužků - donovalskazs.bellhop.cz/IS. Přihlašovací jméno a heslo Vám bylo posláno k přihlašování do kroužků, použijte stejné. Děti mají heslo vlepené na 1. stránce v notýsku.


Školení se budou konat za platných hygienických opatření (respirátory ap.) v učebně vlevo od vchodu do přístavby (vrátnice vyzvedávání dětí z družiny). S sebou si přineste vlastní zařízení, na kterém bude dítě doma pracovat, případně Vám k nácviku zapůjčíme naše.


Děkujeme za spolupráci a věříme, že důkladnou přípravou na případnou distanční výuku dostojíme obsahu hesla "štěstí přeje připraveným".

ZŠ Donovalská